Славия срещу Пирин (Благоевград) затваря 19-и кръг на Първа лига

Снимка: Velizar Eremiev - Chocho / LAP.bg

1122 0

Славия и Пирин (Благоевград) затварят 19-ия кръг в Първа лига. Мачът на стадиона в "Овча купел" е днес от 17,00 часа.

„Белите“ са пети в класирането, но близо до третия ЦСКА 1948 и все пак с аванс пред седмия Черно море в битката за шампионската група. В четвъртия кръг от настоящия сезон Славия спечели с 2:1 в Благоевград, като „орлетата“ останаха без успех в съперничеството от девет официални мача насам.

В подготовката за втората част от сезона Славия изкара лагер в Турция, където изигра пет контроли. Сред тях може да отличим двубоя със словенския гранд Марибор, който приключи при равенство 1:1.

Финансите в Пирин не бяха достатъчни за подготовка извън страната. Тимът остана на собствена земя и премери сили с български опоненти. Срещу тези от елита на два пъти победен бе Ботев (Враца), а срещу ЦСКА бе допусната загуба. А ето как босът на Славия наскоро се подигра с Левски.