Берое поглежда сериозно към четвъртото място след победа в Битката за Тракия

588 0

Отборът на Берое затвърди добрата си игра в последно време, след като спечели гостуването си на Ботев Пловдив с 1:0 в среща 33-ия кръг на Първа лига. С тази победа старозагорци събраха актив от 54 точки и имат четири аванс пред днешния си съперник.

„Зелените" изиграха далеч по-добър двубой от своя съперник, който като че ли повече мислеше за финала за Купата на България в сряда срещу Локомотив. Единствения гол в мача отбеляза Рубен Бригидо в самия край на първото полувреме.

Треньорът на „канарчетата" Николай Киров смени през втората част ключови играчи като Тодор Неделев и Кристиян Димитров, но с излизането им от игра домакините не успяха да изравнят. Футболистите на Берое нацелиха и в два случая гредите на вратата, пазена от Даниел Кайзер.