Стивън Джерард и легендите на Ливърпул разплакаха Стилиян Петров и компания (ВИДЕО)

7187 0

Днес (25 март) на "Анфийлд" се изигра благотворителна среща между легендите на Ливърпул и легендите на Селтик, които бяха предвождани от бившия български футболист Стилиян Петров с капитанската лента.

Срещата на стадиона на мърсисайдци завърши при резултат 2:0 за легендите на Ливърпул, а попаденията бяха отбелязани от Стивън Джерард (от дузпа) и Марк Гонзалез съответно в 38-ата и 47-ата минута.

Стиви Джи отбеляза от 11 метра, а след това се зарадва пред феновете на Селтик, които не са му най-големите любимци, тъй като той водеше отбора на Рейнджърс дълго време.

Българинът Стилиян Петров поведе футболистите на Селтик с капитанската лента и игра през по-голямата част от мача, представяйки се на ниво пред повече от 40 хиляди зрители на "Анфийлд". За играч на мача пък бе определен Роби Кийн.

Съставите:

Легендите на Ливърпул: Вестервелд, Кварме, Хюпия, МакМанаман, Джерард, Диао, Клаван, Каут, Адам, Вигнал, Шкъртел

Резерви: Дудек, Кийн, Сисе, Гарсия, Гонзалес, Риера, Аурелио, Макалистър

Легендите на Селтик: Боруц, Изагире, Кийн, Венегор оф Хаселинк, МакГън, Ледли, Кросас, Петров, Лустиг, Уолъс, О'Дий

Резерви: Гивън, Нейлър, Братбак, Донъли, Донати, Лувенс, Синклер, Вега, Фери