Случи се: Станимир Стоилов с Гьозтепе не просто загуби - бе разбит и за първи път не вкара и гол

23097 0

Впечатляващата серия на Станимир Стоилов в новия му отбор Гьозтепе бе прекратена. След като Мъри стори фурор и спечели първите си пет мача начело на втородивизионния турски тим, и то категорично с голова разлика 16:1, един от най-добрите български треньори бе победен.

Станимир Стоилов позира с екип на Гьозтепе

Гьозтепе инкасира тежко поражение с класическото 0:3 като гост на Бодрумспор. След поражението отборът остава трети с 32 точки - седем пасив от лидера Еюпспор, когато разби с 5:1 преди по-малко от седмици. Бодрумспор пък е пети с три точки по-малко от Гьозтепе.

В днешния сблъсък двата отбора започнаха равностойно, но заучено изпълнение на ъглов удар пречупи отбраната на Мъри десетина минути преди края на първото полувреме. Тогава Самет Ялчън засече топката в десния ъгъл на вратата.

Още: Гьозтепе на Стоилов не спира да бие и българинът погледна към крайната цел

До края на частта домакините удвоиха своята преднина след добър пробив отдясно. Той завърши с остро подаване в наказателното поле, при което Огюн Байрак не реагира добре и си отбеляза автогол. В 79-ата минута надеждите на Гьозтепе бяха прекършена от Кенан Йозер, който вкара от дузпа.

Следващото изпитание за Станимир Стоилов и Гьозтепе е от изключителна важност. Отборът гостува на Сакарияспор, като двата тима са преки конкуренти за третата позиция. Преди това обаче предстои почивка, като срещата ще се състои на 14 януари.

Наско Сираков проговори за Станимир Стоилов, спомни си за "атомния" Левски и каза защо не става за треньор

Без милост в Турция! Гьозтепе биеше с по 3 гола, но на Стоилов не му стигат (ВИДЕО)

Станимир Стоилов и Иво Ивков били гаранция, че сдружението "Левски на Левскарите" може да ръководи футболен клуб

Знае ли Станимир Стоилов, че "Левски на левскарите" влиза в управлението? Отговор има