След 6 мача без победа: Атромитос на Саша Илич удари по-горно класиран тим

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

572 0

Отборът на Саша Илич - Атромитос, постигна изненадваща победа в 25-ия кръг на Гръцката Супер лига. Тимът на сърбина се наложи над Ламия с 3:1 и удържа победата, макар да остана с човек по-малко.

Атромитос поведе рано в това домакинство - още във втората минута Дензел Юбитана вкара за 1:0. В 26' Ламия изравни след попадение на Викинтас Сливка.

20+ минути тимът от Перистери с 10 души на терена

Още: Саша Илич спря негативната серия, но Атромитос отново не успя да победи

Тимът на Илич обаче отново взе аванс в 61' след попадение на Карол Ангелски. В 69' обаче домакините останаха с човек по-малко, след като авторът на първия гол получи втори жълт картон и бе изгонен.

Седем минути преди края на редовното време полският нападател показа на Атромитос пътя към победата, реализирайки за 3:1.

Гостите все пак стигнаха до втори гол три минути по-късно. Попадението на Сливка обаче бе отменено заради засада.

Така тимът от Перистери прекъсна серията си от 6 мача без победа във всички турнири. Той се изкачи в класирането и е на осма позиция, докато Ламия е шести. От Шампионската група Атромитос го делят 7 точки.

Още: След приказния старт: Десподов и компания сринаха Саша Илич - задава се криза

Атромитос на Илич тръгна надолу след 0:5 - и друг лидер в Гърция им нанесе поражение