Край със серията на Саша Илич с Атромитос: АЕК ги съсипа, вкара им 5 броя

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1479 0

Саша Илич и неговият Атромитос записаха катастрофална загуба в гръцкото първенство. Един от кандидат-шампионите - АЕК Атина, ги разби на пух и прах, вкарвайки им 5 безответни попадения.

С хеттрик срещу тима на бившия треньор на ЦСКА се отчете аржентинецът Есекиел Понсе. Той вкара първия си гол още "от съблекалнята" - във втората минута, след което беше точен и в 15' и 58'.

АЕК съсипа тима на Илич - вкара им 5

Атромитос инкасира три попадения още през първата част, като за 3:0 се разписа Александър Кайенс в 35'. През втората част паднаха още 2 гола - освен Понсе, и Йенс Йонсон записа името си сред голмайсторите в 66-ата минута.

Тимът на сърбина остава осми в класирането, докато големият успех изкачи АЕК на втората позиция. Тимът от столицата има 2 точки по-малко от лидера ПАОК.

С тази тежка загуба бе сложен край на страхотната серия на Атромитос с Илич - 13 мача без поражение. Тимът не бе губил от 22 октомври, 2 дни преди сръбският треньор да застане начело.