Прекратиха сезона и в Шотландия, Селтик с девета поредна титла


Прекратиха сезона и в Шотландия, Селтик с девета поредна титла
Снимка: Getty Images/Guliver

1568 0

Шотландското футболно първенство няма да се доиграе и сезонът бе прекратен. Това короняса Селтик като шампион за девети пореден сезон, a Хартс пък изпада във второто ниво на футбола за втори път от 2014 година насам.

Днес се проведе среща на борда и именно на нея бе взето това решение, което донесе титла номер 51 за Селтик. Нийл Ленън имаше преднина от 13 точки пред Рейнджърс, когато сезонът бе прекратен на 13 март, като и са с мач повече.

В другия край, Хартс отпадат от най-горнито ниво, въпреки че собственичката на клуба Ан Бъдж заплаши да предприеме допълнителни действия, ако сезонът не бъде завършен. Турнирът за Купата на Шотландия обаче ще бъде завършен, като той достигна до фазата на полуфиналите. Очаква се днес да излезе и решението за Висшата лига на Англия, като се готвят наказания за играчите, които не искат да подновят тренировки.

 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички