Националът на България Мартин Минчев вкара гол и ще играе финал за Купата на Чехия

1227 0

Българският футболист Мартин Минчев се разписа веднъж при победата на Спарта Прага с 2:0 над Чешке Будейовице в 1/2-финален i от турнира за Купата на Чехия.

21-годишният ни национал откри резултата в 37-ата минута след асистенция на Лукаш Садилек. В 76-ата пък самият Садилек направи 2:0.

Бившият играч на Черно море прекара точно 60 минути на терена, преди да бъде заменен от 22-годишния Томаш Чванчара. Гостите доиграха полуфинала с 10 души, след като Мартин Кралик получи червен картон в 92-рата минута.

*На финала за Купата на Чехия Спарта ще играе дерби със Славия Прага, който елиминира Бохемианс 1905 с 3:2 след продължения (2:2 в редовното време). Сблъсъкът за трофея е на 3 май!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Аякс е на финал за Купата на Нидерландия след кървав 1/2-финал с Фейенорд (ВИДЕО)