Манчестър Юнайтед - Ливърпул е голямото дерби в 4-ти кръг на ФА Къп

1080 0

Манчестър Юнайтед и Ливърпул ще се изправят един срещу друг в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп, само седмица след мача им за първенство на 17 януари. Това отреди жребият за следващите два етапа на най-стария футболен турнир в света.

"Червените дяволи" ще посрещнат големия си съперник на "Олд Трафорд" на 23 или 24 януари, като това ще бъде 17-и сблъсък между двата най-големи английски гранда в Купата на Футболната асоциация. До този момент балансът е в полза на Юнайтед - 9 победи, 4 равенства и 4 загуби, а последната им среща е през 2012 година, отново в четвъртия кръг, когато тимът на Кени Далглиш спечели с 2:1.

Победителят от двубоя ще се изправи срещу Уест Хям Юнайтед или Донкастър Роувърс. Носителят на трофея Арсенал ще срещне Шрюсбъри или Саутхемптън в следващия кръг, а Манчестър Сити ще премери сили с Челтнъм. За Челси предстои сблъсък с Лутън Таун, докато Тотнъм ще играе с Уикъмб. А как коронавирусът обърка Висшата лига вижте тук.