Манчестър Сити изнесе лекция на Челси и елиминира "сините" от Карабао Къп (ВИДЕО)

5519 0

Манчестър Сити елиминира Челси в осминафиналната фаза на турнира Карабао Къп (Купата на Лигата). Мачът на "Етихад" завърши при резултат 2:0.

Автори на единствените две попадения бяха Рияд Марез и Хулиан Алварес, които се разписаха съответно в 53-ата и 58-ата минути, за да подпечатат успеха на "гражданите".

Челси също имаше своите шансове, но те бяха опропастени от брилянтното представяне на резервния вратар на домакинтие Щефан Ортега, който спаси няколко чисти попадения и опази вратата си суха.

Челси гостува на Нюкасъл преди паузата за Световното първенство, а Манчестър Сити приема Брентфорд у дома.

Срещата на "Етихад" започна доста равностойно. Първоначално двата състава действаха предпазливо, но след петата минута се активизираха. Последваха пропуски на Джак Грийлиш и Армандо Броя, съответно за Сити и Челси. В 13-ата минута пък Кристиан Пулишич стреля добре от точката за изпълнение на дузпа, но Ортега Морено запази самообладание и предотврати гол.

Последваха силни минути за гостите. В 23-ата минута отново Кристиан Пулишич бе центъра на събитията. Американеца мина през няколко футболисти на "гражданите" и стигна до наказателното поле. Там той имаше опцията да потърси свой съотборник, но предпочете да стреля. Ударът му бе спасен обаче от стража на Сити. 6 минути по-късно Хулиан Алварес можеше да отбележи, но ударът му от наказателното поле бе блокиран от защитник на "сините".

В края на първата част двата тима си размениха по едно чисто положение. В 41' Джак Грийлиш можеше да вкара, след като нанесе хубав удар, но той бе спасен от Едуар Менди. 3 минути по-късно пък Кристиан Пулишич изведе младокът Люис Хол, който направи добро движение да остане очи в очи с Морено, но ударът му не бе добър и вратарят на домакините спаси.

Втората част започна страхотно за домакините. В 53-ата минута Рияд Марез препарира Едуар Менди с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Video edited on Kapwing

Само 5 минути по-късно шампионите покачиха аванса си. Хулиан Алварес бе оставен непокрит и на празна врата успя да се разпише за 2:0.

След второто попадение на Алварес последваха доста силни минути за Челси. Много чисти положения бяха спасени от стража на "гражданите" Щефан Морено. В крайна сметка, топката попадна във вратата му в 90-ата минута, но голът бе отменен поради засада на Пулишич.

Стартови състави:

Манчестър Сити: Морено, Люис, Диас, Лапорт, Гомес, Родри, Гюндоган, Палмър, Марез, Грийлиш, Алварес

Челси: Менди, Чалоба, Кулибали, Кукурея, Лофтъс-Чийк, Ковачич, Закария, Хол, Зиеш, Броя, Пулишич

Манчестър Сити влиза мотивирано като фаворит в срещата. "Гражданите" успяха да победят Фулъм в последния си мач от Висшата лига и то доста трудно след късна дузпа, отбелязана от головата машина Ерлинг Холанд, който оформи крайното 2:1.

Челси пък е доста колеблив в представянията си през кампанията. През уикенда "сините" загубиха лондонското дерби срещу Арсенал с минималното 0:1, записвайки четвърто поражение във Висшата лига след 16 кръга.

Челси обаче има по-добра статистика в последните 5 преки мача във всички турнири срещу шампиона на Англия. "Сините" имат 3 победи, докато "гражданите" само две.

Главен арбитър днес ще бъде Саймън Хупър.