Квалификации за Евро 2024: Още 3 отбора се класираха - всички резултати и голмайстори

Снимка: колаж: SportLive.bg, снимки: Getty Images

9661 0

С поредни 7 мача продължиха квалификациите за Евро 2024 в понеделник, 20 ноември. Най-голямата драма и въпросителна бе около италианския национален отбор.

Украйна посрещна защитаващия титлата си от Евро 2020 тим в решителен сблъсък на неутралния терен в Леверкузен. Двата тима завършиха 0:0, което бе достатъчно за "скуадра адзура" да се класира на Евро 2024.

В другия двубой от групата Англия не успя да победи Северна Македония, завършвайки наравно 1:1 при гостуването си в Скопие. "Трите лъва" можеха и да допуснат изненадваща загуба, но Хари Кейн само минута след влизането си в игра вкара за равенството в 59'.

В група "Е" Чехия и Молдова излязоха в директна битка за класиране. Чехите победиха с категоричното 3:0 и вече са част от отборите, класирали се за финалите в Германия.

В група "H" Словения и Казахстан се бориха за второто място, след като Дания вече се класира. В този двубой имаше драма до края, като в 86' падна победния гол за Словения. Това им подпечата и визата за Европейското.

Програма на мачовете за понеделник:

Група С

21:45 часа Украйна - Италия 0:0

21:45 часа Северна Македония - Англия 1:1 (1:0 Енис Барди 41', 1:1 Хари Кейн 59')

Група Е

21:45 часа Албания - Фарьорски острови 0:0

21:45 часа Чехия - Молдова 3:0 (1:0 Давид Дудера 14', 2:0 Хори 72', 3:0 Соучек 90')

Група H

21:45 часа Северна Ирландия - Дания 2:0 (1:0 Прайс 60', 2:0 Чарлс 81')

21:45 часа Сан Марино - Финландия 1:2 (0:1 Соири 50', 0:2 Соири 58', 1:2 Берарди (д) 97')

21:45 часа Словения - Казахстан 2:1 (1:0 Бенямин Шешко 41', Рамазан Оразов 48', 2:1 Вербич 86')