Гарет Бейл "превъртя играта", Уелс близо до Световното

4039 0

Уелс победи като домакин Австрия с 2:1 в полуфинален плейоф за квота за Мондиал 2022.

Звездата Гарет Бейл се разписа за домакините в 25-ата и 51-ата минута. А Марсел Сабитцер в 64-ата минута вкара за гостите.

Първото попадение на Бейл в мача падна след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Вторият гол на Гарет също бе много красив - след силен шут от 10-ина метра разстояние до вратата. Силен мач за звездния футболист в срещата, играна в Кардиф.

Уелс ще спори за място на Мондиала в Катар срещу победителя от двубоя Шотландия - Украйна. Тази среща бе отложена заради войната в Украйна. Не е ясно кога ще се състои финалният плейоф. Появиха се и тези, че украинският тим трябва да бъде допуснат до Световното без да играе в баражите.

Северна Македония пък победи при визита драматично Италия в друг мач от плейофите в зона "Европа" за Мондиала!