Драма на Рен - Лестър, "лисиците" напред в Лигата на конференциите

1023 0

Рен победи Лестър с 2:1 в мач-реванш от осминафиналите на Лигата на конференциите, но френският тим отпада от турнира. "Лисиците" се наложиха с 2:0 в първия двубой между двата клуба и така продължават напред към 1/4-финалите.

Бенжамен Буриго в 8-ата минута реализира за Рен от близка дистанция в развечершния мач. Уесли Фофана в 51-ата минута пък вкара за гостите, засичайки с глава центриране от корнер. В 76-ата минута Флавиен Те реализира много красив гол с удар от границата на наказателното поле. Домакините осъществиха щурм, обаче не съумяха да стигнат до още едно попадение, което да прати спора в продължения. Така англичаните се класираха за следващата фаза на турнира.

Към 1/4-финалите на ЛК продължават и Олимпик Марсилия и ПСВ, които отстраниха съответно Базел и Копенхаген.

Барселона пък стигна до драматичен успех в общия резултат срещу Галатасарай в 1/4-финалите на Лига Европа.