Победа над зашеметения Лийдс вкара Лестър в топ 10 на Висшата лига

1023 0

Лестър записа втора поредна победа във Висшата лига след серията неубедителни резултати. "Лисиците" надвиха с 1:0 Лийдс и се наместиха в топ 10 на Англия. Победното попадение бе дело на крилото Харви Барнс, който бе точен в 67-ата минута.

Принос за успеха има и вратарят на домакините Каспер Шмайхел, който десетина минути преди това спаси тима си от инкасиран гол. Родриго засече центриране от корнер и насочи с глава, но стражът се намеси решително и отрази.

В 67' Барнс получи страхотно подаване от Ихеначо в наказателното поле и отправи удар ниско по тревата, намирайки долния ляв ъгъл на Мелие. Лийдс не успя да намери отговор срещу шампиона на Англия от сезон 2015/16 до края и му връчи трите точки, с което тимът на Брендън Роджърс се изкачи до десетото място.

Лийдс остава на 16-а позиция, имайки само 23 пункта. Това бе пета поредна загуба в шампионата за тима, воден от Джеси Марш.