Гол в края лиши Лестър от първи успех в елита на Англия за 2022

Снимка: Gulliver/GettyImages

1485 0

Серията на Лестър Сити с неуспешни мачове в английския футболен елит продължи и след 25-ия кръг. „Лисиците“, предвождани от Брендън Роджърс, направиха равенство – 2:2, срещу правещият добър сезон отбор на Уест Хем Юнайтед на „Кинг Пауър Стейдиъм“.

„Чуковете“ откриха резултата при визитата си, след като Джарод Боуен откри резултата в десетата минута, но чрез дузпа от Юри Тилеманс домакините изравниха резултата в самия край на първата част.

Пълният обрат в Лестър бе факт в 57-ата минута, когато Рикардо Перейра се разписа след подаване от Харви Барнс.

И докато всички на стадиона тръпнеха да видят първи успех за Лестър от три мача насам, то Крейг Доусън в добавеното време с глава порази вратата на Каспер Шмайхел и отмъкна успеха от „лисиците“.

Така Лестър няма победа в английския футболен елит в последните си четири срещи и е 11-и с 27 точки, докато Уест Хем остана четвърти с 41 точки.