Достойно: Нури Шахин предпази турски рефери от сериозни свади след мач (ВИДЕО)

1116 0

Бившият полузащитник на Ливърпул и Реал Мадрид - Нури Шахин, бе похвален от футболните фенове в социалните медии, след като защити футболни съдии от своите собствени играчи.

34-годишният Шахин в момента ръководи турския елитен клуб Анталияспор, който претърпя загуба с 2-1 срещу Фенербахче тази седмица.

Хаджи Райт даде преднина на Анталияспор в началото на първото полувреме, но два гола за седем минути от Миши Батшуай, вторият от които бе дузпа, обърнаха мача в полза на "фенерите" и подпечатаха трите точки за гостите.

След последния съдийски сигнал играчите на Анталияспор изтичаха да се изправят срещу рефера Кадир Саглам в края на мача поради недоволството си от работата му, твърди The ​​Mirror.

Според изданието играчите са смятали, че са останали ощетени заради решенията, взети от Саглам през 90-те минути.

Във видеото, което може да видите в края на материала, страхувайки се, че има опасност ситуацията да излезе извън контрол, Шахин се втурна към рефера и неговите помощници, за да ги защити от собствените си играчи.

С разперени ръце и Саглам, застанал зад него, Шахин "заповяда" на играчите си да се отдръпнат. Този жест на бившия футболист се хареса много на футболната общност. Футболните почитатели в социалните мрежи го разкриха с похвали, наричайки го истински лидер.

Тук може да видите видеото:

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ: Кристиано Роналдо и бивш негов съотборник в Ювентус се събират в Ал Насър?