"Дебел" Роналдо и хеттрикът му с помощ от Зидан в мач с 16 гола (ВИДЕО)

3397 0

През 2015 година се състоя 12-ото издание на "Мача срещу бедността". В него сборен отбор от най-добрите звезди на Сент Етиен се изправи срещу 11-ка на някои от най-добрите футболисти от близкото минало. Благотворителният двубой видя цели 16 попадения.

В него бразилската легенда Роналдо Назарио успя да реализира хеттрик, въпреки че имаше толкова критици заради натрупаните му килограми. Феномена демонстрира огромната си класа и в по-напреднала футболна възраст - особено при третото попадение. А за него трябваше и малко магия от бившия му съотборник в Реал Мадрид Зинедин Зидан.

Резултатът в мача бе открит още в 3-ата минута чрез Давид Трезеге, преди Алекс да изравни за Сент Етиен (7'). Последваха два пълни обрата в следващите 25 минути. Лоран Батълс (20') изведе френския отбор напред в резултата, преди Феномена да реализира първия си гол в мача (31'), последван от попадение и за Зеедорф секунди след това (32') - 3:2.

До края на частта паднаха още общо три гола, а един от тях отново бе на сметката на Роналдо (42'), като така пак изведе звездния си отбор напред в резултата, след като преди това Моло бе изравнил (40'). Юри Джоркаеф пък оформи крайното за първото полувреме 5:3 (44').

Същият брой попадения паднаха и през втората част, а стартът бе сложен от Феномена. Той разигра по чудесен начин със Зинедин Зидан, след което овладя топка на гърди и стреля от въздуха (51') - 6:4.

Фейндуно (59), Моло (66') и младият Обамеянг (69') реализираха три гола за френския тим, а преди този на Пиер-Емерик Окоча вкара последния гол в мача за звездната 11-ка от целия свят (също в 69-ата минута).

Това обаче не бе всичко, след като Батълс реализира втория си гол в срещата (75'), в последните десет минути от редовното време Обамеянг вкара още два пъти и оформи хеттрика си (83' и 89'), както и крайното - 9:7 в полза на сборния отбор на Сент Етиен.