Цирк по африкански: Върнаха Мали и Тунис на терена, тунизийците отказаха да се върнат

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1933 0

20 минути след края на двубоя от Купата на африканските нации между Тунис и Мали (0:1) представители на Африканската футболна конфедерация прекратиха пресконференцията на малийския старши треньор Мохамед Магасуба и обявиха ,че мачът ще е възобновен, за да се доиграят 3 минути.

До това решение се стигна, след като главният съдия Джени Сиказве погрешка свири последния съдийски сигнал в 85-ата минута. След това реферът обаче гледа на VAR ситуация за червен картон, а при подновяването на мача отново му сложи край след 89:49 изиграни минути.

Решението скандализира тунизийците, след като през второто полувреме имаше пауза за вода, освен това се губеше време за разглеждане на дузпа, в резултат на което се очакваше поне 5-6 минути добавено време. Футболистите на Тунис не излязоха на терена, в резултат на което последният съдийски сигнал беше даден за трети път.

Преди време подобен куриоз обхвана и турския футбол.