Куриоз: Съдия даде край на мача, а след 20 минути извика отборите да го доиграят

3519 0

Куриоз беляза мача от 12-ия кръг на турското елитно първенство между Газиентепспор и Касъмпаша, в който първият тим победи с 2:0. Необичайната ситуация се случи в края на мача и в нея главно действащо лице беше реферът Хализ Йозкяхя.

Съдията добави 9-минутно продължение на двубоя, но последният му сигнал беше даден, когато на таблото беше изписано 94:15'. Футболистите се прибраха в своите съблекални, някои от тях дори влязоха да си вземат душ, системата ВАР беше изключена напълно, а служителите на стадиона демонтираха една от рамките на една от двете врати.

След известно време, осъзнал грешката си, Йозкяхя помоли играчите да се върнат на терена, за да довършат мача. За излизането на влезлите под душа, включването на ВАР и монтирането на свалената рамка бяха нужни около 15-20 минути, след което мачът беше възобновен. За петте минути, които двата тима доиграха, резултатът на таблото не се промени.