Без Бензема и Канте: Ал Итихад си осигури първото място и 1/8-финал в Азитската Шампионска лига (ВИДЕО)

694 0

Ал Итихад удари с 2:1 Сепахан в град Мека в последната си среща от груповата фаза на Азиатската Шампионска лига. Така Саудитският гранд завърши първи е се класира за 1/8-финалите в турнира. Двубоят срещу иранците се явяваше директна битка за финиширане на върха.

Успехът изковаха Салех Джаман Ал-Амри, който откри резултата в 14-ата минута и испанецът Хота в 69-ата минута. За гостите пък защитникът Рамин Резаеян вкара за 1:1 в 48-ата минута.

Като цялото домакините стояха по-добре на терена през по-голямата част от двубоя. Иранците обаче пропуснаха няколко изгодни положения и могат да съжаляват, че не спечелиха точка.

Суперзвездата на Ал Итихад Карим Бензема не игра заради контузия. Участие в срещата не взе участие и сънародникът му Нголо Канте.

Саудитският гранд събра актив от 15 точки на първото място след пет победи и едно поражение. Сепахан остана втори с 10 пункта, но се очаква да е сред печелившите втори, които ще продължат към елиминациите.