Карим Бензема напомни за себе си с хеттрик, а Ал Итихад се развихри и сложи край на лоша серия (ВИДЕО)

450 0

Лидерът на Ал Итихад - Карим Бензема, поведе саудитския гранд към успех с 4:2 срещу Абха в мач от 13-ия кръг на Саудитската Про лига у дома. Носителят на "Златната топка" за 2022 година наниза цели три попадения, а с тях Итихад се върна в топ 5 във временното класиране.

Развой на срещата

Срещата започна много силно за домакините, които наложиха своята доминация, а късметът им се усмихна в 38-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за тях. Зад топката застана Карим Бензема и бе безупречен - 1:0.

След почивката обаче Карл Токо Екамби намали изоставането на своя тим, разписвайки се за 1:1 в 51'. Радостта на гостите продължи само 3 минути, тъй като Игор Коронадо получи страхотен пас и реализира за 2:1.

Само 13 минути по-късно Бензема се разписа отново. Французинът бе намерен от Коронадо, остана един на един срещу противниковия страж и не сбърка за 3:1. Нов страхотен пас на Коронадо, само 2 минути по-късно - отново намери Бензема, а той, необезпокояван в наказателното поле, показа класата си и оформи своя хеттрик за 4:1.

В заключителните минути на мача гостите съумяха да върнат още един гол. Мохамед Ал Оуфи прати дълга топка към Фахад Джумая, който от непосредствена близост не сбърка и оформи крайното 4:2 в 85'. Дълбоко в добавеното време домакините вкараха страхотен гол, дело на Фарха Ал Шамрани, но то бе отменено от ВАР.

Итихад слага край на "кошмарна" серия от 5 мача без победа в първенството. Воденият от Бензема тим вече е на петата позиция с 24 точки. Абха пък е на 13-ото място с 13 пункта.