Бенфика стана шампион на Португалия за 38-ми път в историята си!

1496 0

Бенфика стана шампион на Португалия за 38-и път в историята. Грандът от Лисабон победи Санта Клара с 3:0 в мач от последния 34-и кръг на португалското първенство и спечели титлата с две точки преднина пред втория Порто.

Гонсало Рамош изведе Бенфика напред в седмата минута. В 28-ата минута Рафаел Силва удвои преднината на тима си, а в 60-ата минута Алехандро Грималдо вкара трети гол, реализирайки 11-метров наказателен удар.

В същото време Порто победи Витория Гимараеш със същия резултат, но това не бе достатъчно за крайния успех. Това е първа титла на Португалия за Бенфика от сезон 2018/2019 насам.

През миналия сезон с титлата триумфира Порто, а Бенфика завърши на трета позиция след Спортинг Лисабон. През настоящата кампания "славните" постигнаха 28 победи в 34-те си мача, с една повече от Порто. Кръг преди края на сезона в Лига 1 и ПСЖ стана шампион на Франция.