Драма в Лисабон! Порто обърна непобедимия Бенфика и върна интригата в шампионата (ВИДЕО

1460 0

Порто обърна с 2:1 Бенфика насред стадио „Луж“ в Лисабон в дербито от 27-ия кръг на шампионата на Португалия. С този успех „драконите“ сложиха край на победната серия от 10 поредни успеха на „лисабонските орли“ в първенството и върнаха до известна степен интригата в битката за титлата.

Домакините откриха резултата след автогол на вратаря Диого Коща в 10-та минута. След това обаче с попадения Матеус Урибе в 45-ата минута и Мехди Тареми в 54-ата минута Порто осъществи пълен обрат.

Video edited on Kapwing

Така хората на Серджо Консейсао взеха реванш и за поражението си с 0:1 на „До Драгао“ през есента. Бенфика остава на върха в класирането със 71 точки. Порто обаче намали разликата на 7 точки до врага си, събирайки актив от 64 точки.

Идния вторник „орлите“ приемат Интер в първи ¼-финал от Шампионската лига. Именно „Змията“ отстрани Порто от най-комерсиалния турнир на старта на елиминациите.