Белгия тресна Германия в дерби с 5 гола насред Кьолн (ВИДЕО)

8098 0

Белгия използва по най-добрия начин липсата на ангажимент във вторник вечер от квалификациите за ЕВРО 2024, след като се наложи с 3:2 като гост на домакина на предстоящата надпревара - Германия.

Двата тима записаха убедителни успехи през изминалите дни - Бундестима спечели проверка с 2:0 над Перу, докато "червените дяволи" отнесоха с 3:0 Швеция при визитата си.

Трябва обаче да се отбележи, че Белгия днес отново вкара три попадения срещу още по-претенциозен съперник и то като гост. "Червените дяволи" дори поведоха с 2:0 до 9-тата минута след попадения на Ферейра и Лукаку, а Фюлкруг върна надеждите в Кьолн с попадение от дузпа в последната минута от редовното време на първата част.

През втората част възпитаниците на Флик взеха изцяло инициативата, но това даде резултат едва в заключителните 5 минути от срещата, когато Гнабри реализира, но междувременно Де Бройне бе покачил до 3:1, така че звездата на Байерн Мюнхен единствено успя да оформи крайното 2:3.

Вижте коя е голямата изненада в квалификациите за ЕВРО 2024!