Хърватия не пожали Турция за първи успех към ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

3235 0

Хърватия постигна ценна победа във втория кръг от квалификациите към ЕВРО 2024, след като се наложи с 2:0 над Турция в Бурса.

В големия герой за "шахматистите" се превърна полузащитникът на Челси - Матео Ковачич, който реши срещата с двете си попадения, съответно в 20-тата и 4-тата минута от добавеното време на първата част.

По този начин ситуацията в група "D" става повече от интересна, тъй като начело е Уелс с 4 точки, а Хърватия заема втората позиция с равни точки, но и домакинско реми 1:1 срещу островитяните в първия кръг. Турция пък запълва тройката с три точки от успеха над Армения.

Очаквано инициативата бе поделена между двете селекции през 100-минутния двубой в Бурса, но балканците бяха по-точни и логично реализираха част от ситуациите си, докато домакините имат цели 9 неточни удари срещу вратата на Ливакович.

Вижте развоя на последните квалификации от първия цикъл към ЕВРО 2024!