Лион е на полуфинал след драма с дузпи срещу Бешикташ

Снимка: Gulliver/GettyImages

1240 0

Лион продължава към 1/2-финалите в Лига Европа, след като победи Бешикташ след изпълнение на дузпи в изключително интересен мач в Турция.

Черно-белите победиха с 2:1 в редовното време и продълженията, но след общо 16 изпълнени дузпи, нервите на "хлапетата" се оказаха по-здрави.

В 27-та минута Талиша откри, след като получи в наказателното поле, овладя и с хубав удар по земя прати топката в мрежата. Лион изравни в 34-ата минута благодарение на звездата си Лаказет, който се озова сам срещу Фабрисио и технично го прехвърли.

В 58-ата минута Адриано центрира към Андерсон Талиска и бразилецът с глава изравни общия резултат от двата мача.

При дузпите първият сгрешил бе Душко Тошич при седмата дузпа за Бешикташ. Жале също пропусна дузпа и двубоят продължи с поредните дузпи. Матей Митрович също бе неточен, а Лопес улови кълбото. Максим Гоналон реализира последната дузпа и Лион се класира с общ резултат 7:6 след изпълнение на дузпи - 3:3 след двата мача в редовното време и продълженията.