Германия стартира с трудна победа за Купата на Конфедерациите (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

824 0

Световният шампион по футбол Германия стартира участието си в Купата на Конфедерациите с трудна победа над Австралия с 3:2.

Бундестимът е без голяма част от звездите си, които получиха почивка от наставника Йохим Льов.

Срещата започна отлично за тях и те поведоха още в 5' с гол на Ларс Щиндъл. Том Рогич изравни 4' преди края на първата част, но 60 секунди преди последния съдийски сигнал за полувремето Юлиан Дракслер, който бе и с капитанската лента, се разписа от дузпа, за да върне водачеството на своя тим.

Само 3' след почивката Леон Горецка покачи на 3:1, а спорен гол на Томи Юрич в 56' запази интригата до края на срещата.