Фламенго се класира за финала и чака Ливърпул в битка за големия трофей

3383 0

Фламенго е първият финалист на Световното клубно първенство! Бразилският гранд елиминира на 1/2-финалите тима на Ал-Хилал от Саудитска Арабия след успех с 3:1. Така тимът ще очаква на финала победителя от срещата между Ливърпул и Монтерей, която ще се състои в утрешния ден.

В 19-ата минута на двубоя Ал-Хилал стигна до преднина в мача, след като Салем Ал-Давсари се разписа. През второто полувреме обаче двубоят се завъртя на 180 градуса. В 49-ата минута Араскаета изравни за символичните домакини.

10 минути преди края на двубоя победителят в Копа Либертадорес стигна и до пълен обрат в мача. В 78-ата минута Хенрике изведе отбора си напред в резултата, а само четири минути по-късно Али Албулайхи си отбеляза автогол. Две минути по-късно Андре Карило си изкара червен картон за Ал-Хилал, с което драмата в мача бе приключена.

Финалът в турнира ще се състои на 21 декември с начален час 19:30 българско време.