Уверен Виляреал се разправи и с блед Валенсия и е на 3 точки от топ 4

859 0

След силен мач у дома Виляреал победи Валенсия с 2:0 и се изкачи до петото място в Ла Лига. "Жълтата подводница" е на 3 точки от топ 4. За успеха помогнаха головете на Пако Алкасер в 14' и на Жерар Морено в 44'. Валенсия е на осмо място в класирането.

Алкасер откри резултата в 14' след страхотна комбинация с Жерар Морено. С изстрел от воле той матира стража на "прилепите". Като цяло, Виляреал беше по-добрият тим на терена през първата част по всеки един показател. Затова логично се стигна и до втори гол във вратата на Яспер Силесен до почивката. Това се случи в 44-ата минута, когато Касорла намери Морено в наказателното поле и той с левия крак разстреля безмилостно Силесен - 2:0.

През втората част Валенсия заигра по-добре, но това се отрази само в недопускането на повече попадения. Това е четвърта победа в последните 5 мача за Виляреал, а загубата е трета в последните 5 срещи на Валенсия.