С 10 човека Атлетико сломи Еспаньол след инфарктна дузпа

1616 0

Още в седмата минута на Ян Облак му се наложи да прави едно от вълшебните си спасявания. Тогава Кабрера отправи удар с глава, но словенецът се намеси блестящо. До края на първото полувреме нито един от двата тима успя да създаде други опасности пред съперниковата врата.
На почивката Диего Симеоне направи три промени, за да засили играта в атака на своя тим. Той пусна Куня, Гризман и Караско на местата на Вършалко, Феликс и Льомар съответно. Това даде резултат, защото двама от резервите бяха в основата на последвалия първи гол в мача, във вратата на Еспаньол.
В 52' Куня намери фино Караско, който намери долния ляв ъгъл на Диего Лопес - 1:0.
Атлетико е четвърти в класирането в Ла Лига с 60 точки - колкото имат и втория и третия в Испания - Барселона и Севиля. Каталунците обаче са с 2 мача по-малко, а андалусийци - с един. Еспаньол е на 11-а позиция в таблицата с 39 спечелени точки.

Атлетико (Мадрид) победи Еспаньол в 32-ия кръг на испанската Ла Лига. "Дюшекчиите" стигнаха до успеха с 2:1 в последните секунди на добавеното време, благодарение на дузпа, изпълнена точно от Караско.

Преди това отборът на Диего Симеоне откри в 52', а гостите от Каталуня изравниха в 74' от пряк свободен удар. Точен за Атлетико и по-рано бе Яник Ферейра Караско, а за "папагалчетата" - Раул де Томас.

Домакините останаха с човек по-малко двадесетина минути преди края на редовното време, след като Жофроа Кондогбия получи втори жълт картон и бе изгонен. Именно след това те инкасираха изравнителното попадение.

В 52' Куня подаде фино към Караско, който намери долния ляв ъгъл на Диего Лопес - 1:0. Еспаньол се възползва от открилия им се шанс във втората половина на втората част. В 71' Жофроа Кондогбия получи втори жълт картон и бе изгонен. При последвалото изпълнение на пряк свободен удар Раул Де Томас показа хладнокръвие и техника и мушна топката покрай лявата греда - 1:1.

В последната минута от добавеното време, след изпълнение на корнер, Раул де Томас игра с ръка в наказателното поле. Съдията преразгледа ситуацията посредством ВАР и отсъди дузпа за "дюшекчиите". Точен от бялата точка беше отново Караско, който се оказа златна резерва в днешния мач за Симеоне.