Реал Мадрид се измъчи с Райо Валекано, но излезе втори в Ла Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

3273 0

Реал Мадрид се измъчи с гостуващия Райо Валекано в среща от 36-ия кръг, но в крайна сметка стигна до ценна победа. Хората на Карло Анчелоти спечелиха с 2:1 на „Сантяго Бернабеу“ с гол в заключителните акорди на срещата.

Успехът изкачи „лос бланкос“ на второто място във временното класиране преди тазвечершния мач на Атлетико Мадрид. Карим Бензема откри резултата в 31-ата минута. Райо заслужено стигна до равенството в 84-ата минута след попадение на резервата Раул де Томас. Родриго обаче донесе трите точки за „кралете“ в 89-ата минута.

Като цяло гостите имаха повече чисти положения и отправени удари. „Белите“ обаче демонстрираха завидна ефективност, особено по отношение на точните изстрели и спечелиха.

Така Реал вече събра актив от 74 точки, с 2 повече от Атлетико Мадрид. Райо Валекано остава 11-ти с 46 пункта.

Райо Валекано започна доста открито двубоя. Още в 4-ата минута Оскар Валентин би над напречната греда.

Чак в 10-ата минута домакините създадоха нещо по-интересно. Бензема обаче не затрудни стража на Райо.

Малко след това Куртоа отрази удар на Унай Лопес, а в 16-ата минута Гарсия би над вратата.

ГОООЛ! В 31-ата минута Карим Бензема откри резултата. Той получи добър пас в пеналта и облизо прати топката в мрежата, накуцвайки – 1:0.

Video edited on Kapwing

След попадението пропуснах добър шанс да изравнят, но не се възползваха. До почивката не падна нов гол.

След антракта гостите продължиха да играят агресивно.

И двата отбора атакуваха, като акциите на гостите изглеждаха много опасни. Нито един от двата тима обаче не успяваше да вкара.

ГОООЛ! В 84-ата минута Райо заслужено стигна до изравняването. Резервата Раул де Томас получи в пеналта и разстреля Куртоа – 1:1.

ГОООЛ! Родриго донесе успеха за Реал в 89-ата минута. Той матира стража със страхотен удар от дъгата на пеналта – 2:1

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рюдигер, Алаба, Начо, Модрич, Кроос, Камавинга, Валверде, Родриго, Бензема

Райо Валекано: Димитриевски, Гарсия, Катена, Лежюн, Балиу, Валентин, Комесаня, Гарсия, Лопес. Паласон, Камейо

В оставащите 3 срещи Реал Мадрид ще води битка с градския си съперник Атлетико за второто място в шампионата. В момента „кралете“ са трети, като изостават с 1 точка от „дюшекчиите“. В последния си мач в Ла Лига срещу Валенсия, съпътстван от куп скандали, „лос бланкос“ загуби с 0:1.

Райо Валекано се намира в златната среда и доиграва сезона. Тимът от предградието на Мадрид е на 11-ата позиция и не е застрашен от изпадане, но реално няма шансове да се пребори и за квота за Европа.

През есента Райо Валекано победи Реал. Двубоят на 7 ноември завърши с поражение за „кралете“ с 2:3.