Преди Ел Класико: Осасуна се приближи до финала за Купата на Краля,но всичко ще се реши в Билбао (ВИДЕО)

1627 0

Осасуна взе ценен аванс на 1/2-финалите за Купата на Краля, след като се наложи над Атлетик Билбао с 1:0 у дома. Това бе първата от двете срещи във фазата на турнира, а големият герой за победителите бе Ез Абде с попадение в 46-тата минута.

Трябва да се отбележи, че гостите започнаха с попадение след четвърт час игра, когато "обичайният заподозрян" Иняки Уилямс реализира, но се оказа, че играчът е бил в нередовна позиция.

Междувременно двубоят бе изключително равностоен, но разликата в него дойде след чудесен рейд на Ез Абде, след който от бялата точка за изпълнение на дузпи матира противниковия страж.

До края на двубоя баските имаха добри възможности за изравнителен гол, но Раул Гарсия и Горка Гурузета пропиляха въпросните ситуации. Само попадение разлика обаче оставя реални шансове пред Билбао, който ще приеме реванша през април на "Сан Мамес".

Проследете Реал Мадрид - Барселона НА ЖИВО със SportLive.bg!