Показателят, по който Барселона бе най-добър за сезона срещу Севиля

1445 0

Барселона е изиграла може би най-добрия си мач в атакуващ план през сезона дотук срещу Севиля на "Рамон Санчес Писхуан". Каталунците са нанесли 15 удара към вратата на съперника през първото полувреме (5 от които - в целта) и това е най-добрият им показател през сезона във всички турнири за първата част.

Това е и най-добрият резултат сред всички отбори в Ла Лига през кампания 2021/22. Никой друг тим в испанския елит не е стрелял към вратата 15 пъти за първото полувреме.

Общо ударите към вратата на каталунците през целия двубой са 20, а тези на Севиля - общо 6. Както е известно, Барселона успя да реализира само едно попадение, както и Севиля. За гостите точен бе Роналд Араухо, а за андалусийци - Алехандро Гомес. Отложеният от 4-ти кръг на Ла Лига двубой завърши 1:1, а ето как обобщи мача треньорът Шави Ернандес.