Без изненади за Купата на краля, елитните тимове продължават (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

1877 0

Докато се играеше най-чаканият двубой в Испания - Барселона - Реал Мадрид, се провеждаха и двубоите за Купата на краля. Припомняме, че "Ел Класико" се играе в средата на седмицата, защото бе отложено преди близо два месеца. Никой от елитните тимове, които играха днес (18.12) не допусна изненада.

Севиля спечели икономично с 1:0 в гостуването срещу Бергантинос с ранен гол (16') на Жул Кунде. Виляреал бе далеч по убедителен в своето гостуване, като надделя над Комияс с 5:0. Карлос Бака се отчете с хеттрик, след което изпусна и дузпа. Леонардо Суарес и Санти Касорла оформиха убедителния успех.

Майорка измъкна изключително труден успех след автогол в 3-ата минута от добавеното време на двубоя, за да надделее с 1:0 над Ел Аламо. Хетафе също се измъкна в гостуването си на Ел Палмар след обрат в рамките на 7 минути през втората част. Домакините водеха до 63', когато първо Анхел, а после Молина обърнаха развоя с попадения. Валядолид, пък, спечели с класическото 3:0 срещу Толоса.