Барселона удари Леванте и продължава в Купата на Краля

1047 0

Барселона победи Леванте с класическото 3:0 в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира за Купата на краля. Каталунците загубиха първия мач с 1:2 и продължават напред с общо 4:2.

Усман Дембеле откри резултата в 30-ата минута, а още при следващата атака отново той бе точен след подаване на Лео Меси. Аржентинецът стана автор на третия гол в 54-ата минута.

Меси стана вторият играч в историята на клуба с най-много попадения в Купата на Испания, като се изравни с Ласло Кубала (49) и отстъпва единствено на Хосеп Самитиер (64).

В другите мачове от турнира Еспаньол победи Виляреал с 3:1 и отива в следващия етап с общо 5:3, а Реал Сосиедад и Реал Бетис завършиха 2:2. За 1/4-финалите се класира Бетис заради головете на чужд терен.