5 гола на мач на Барселона в Австралия, Ансу Фати се разписа (ВИДЕО)

5552 0

Испанският гранд Барселона постигна трудна победа като гост с 3:2 в приятелски мач над сборен отбор от А-Лига на Австралия. Въпреки че сезон 2021/22 в Ла Лига завърши преди броени дни, Шави Ернандес пусна в игра почти всички здрави титуляри, а на смяна не се появи единствено Мемфис Депай! Жерар Пике пък изобщо не бе в групата за пътуване към далечния континент.

Резултатът бе открит от Усман Дембеле в 34-ата минута, който в този мач играеше като ляво крило. Гави подхвана бърза контраатака от центъра на терена и пусна пас в коридор към французина, който с мощен шут с левия крак по диагонал "счупи" нулите.

Между 47-ата и 53-ата минута сборният тим на Австралия стигна до изненадващ обрат с голове на Рене Пископо и Адама Траоре (бивш футболист на Базел). Това накара Барса да вдигне оборотите и този път другият Адама Траоре на терена - този от "блаугранас", изравни за 2:2, след като силният му удар с десния крак буквално огъна ръцете на полския вратар Филип Курто.

Пълният обрат за Барселона бе осъществен с гол на Ансу Фати в 77-ата минута - той се оказа на точното място в точното време, за да оформи крайното 3:2! Младокът се разписа 240 секунди след появяването си на смяна!