10 от Валенсия издрапаха точката срещу Реал Сосиедад

Снимка: Eric Alonso/Getty Images

955 0

Валенсия и Реал Сосиедад завършиха наравно 2:2 в мач от 30-тия кръг на Ла Лига. "Прилепите" започнаха мача по-уверено и в 29-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Карлос Солер обаче пропусна от бялата точка. Баските успяха да вземат инициативата и в 33-ата минута Гевара откри резултата. Малко преди края на първата част Александър Исак направи 2:0.

Валенсия все пак успя да намали в 60-ата минута, след като получи правото да изпълни още една дузпа. Даниел Вас не сгреши от бялата точка и намали резултата. В 73-ата Габриел Паулиста изравни резултата и направи 2:2. Малко след това обаче "прилепите" останаха с човек по-малко, след като Макси Гомес си изкара два жълти картона в рамките на 2 минути.

С равенството Реал Сосиедад събра актив от 47 точки и се намира на петата позиция в класирането. Сосиедад има мач повече от шестия Бетис, който се изправя срещу Атлетико Мадрид. Валенсия е едва на 13-то място като има актив от 34 точки.

Ето как Валенсия защити свой играч след расисткия скандал с Кадис.