Страхотни 1/4-финали, но развръзките в Лига Европа предстоят

4517 0

Първите четвъртфинали между отборите в Лига Европа се изиграха. В ранния мач РБ Лайпциг и Аталанта изиграха фантастичен мач в Германия, но завършиха наравно – 1:1, и оставиха развръзката за идния четвъртък, когато мачът е в Бергамо.

В най-интригуващия мач от четвъртък вечер Айнтрахт Франкфурт и Барселона направиха същия резултат в Германия, след като „блаугранас“ трябваше да наваксват пасив след гол на Кнауф, ала Феран Торес вкара изравнителния гол за „лос кулес“.

Английският Уест Хем пък продължава оптимистичния си поход в европейските клубни турнири, но този път срещна трудности и не успя да победи Олимпик Лион, завършвайки 1:1 в източен Лондон.

В последния мач, който не завърши с подобен резултат, португалският Спортинг Брага надделя над Глазгоу Рейнджърс на Иберийския полуостров, но там развръзката съвсем не е ясна.

22:00 часа

Айнтрахт - Барселона 1:1

1:0 Кнауф (48)

1:1 Торес (66)

Уест Хем - Лион 1:1

1:0 Боуен (52)

1:1 Ндомбеле (66)

Спортинг Брага - Рейнджърс 1:0