Лига Европа като Шампионска лига: Какво направиха Барселона, Манчестър Юнайтед и Ювентус в четвъртък вечер?

5975 0

Подновяването на надпреварата в Лига Европа показа, че в момента турнирът не отстъпва по почти нищо на най-големия клубен такъв Шампионска лига. Грандове като Барселона, Манчестър Юнайтед, Ювентус, Аякс, Рома и други премериха сили и предоставиха истинско зрелище на феновете.

Безспорно, най-интригуващият и оправдал напълно очакванията двубой бе този между Барселона и Манчестър Юнайтед. Първият плейофен двубой между двата тима завърши при равенство 2:2. До последно те не оставиха на зрителя да разбере кой ще излезе като победител от срещата. В крайна сметка, отговорът бе никой, но футболът и от възпитаниците на Шави, и от тези на Ерик тен Хаг бе истинска наслада за окото.

Ето как протече срещата между каталунците и английския гранд

Ювентус от своя страна записа сериозна издънка пред иначе препълнения си до краен предел стадион. Трофеят от Лига Европа стана главна цел пред възпитаниците на Максимилиано Алегри след отнетите 15 точки поради наказание в Серия А. Те обаче не убедиха и срещу неособено претенциозния Нант, който извоюва равенство 1:1 с именития си съперник, който планира да затрудни още повече в реванша след седмица.

Вижте какво сътвориха Ювентус и Нант

Рома също не убеди, допускайки поражение от РБ Залцбург с 0:1. "Вълците" на Жозе Моуриньо не се представиха на най-високо ниво. Те не притежаваха дълго топката, не пресираха често, но пък създадоха почти всички голови положения в мача. Въпреки това, гостите се възползваха от едно от малкото си, за да си тръгнат с успех след попадение на Капалдо 2 минути преди края на редовното време.

Ето как премина завръщането на Жозе Моуриньо на европейската сцена

1/16-финали в Лига Европа - резултати

19:45 ч.

Аякс 0:0 Унион Берлин

Барселона 2:2 Манчестър Юнайтед

1:0 Маркос Алонсо (50'), 1:1 Маркъс Рашфорд (53'), 1:2 Жул Кунде (автогол 58'), 2:2 Рафиня (76')

Залцбург 1:0 Рома

1:0 Николас Капалдо (88')

Шахтьор Донецк 2:1 Рен

1:0 Дмитро Кискив (11'), 2:0 Артем Бондаренко (д. 45'), 2:1 Токо Екамби (59')

22:00 ч.

Байер Леверкузен 2:3 Монако

0:1 Лукаш Храдецки (автогол 9'), 1:1 Муса Диаби (48'), 2:1 Флориан Виртц (59'), 2:2 Крепин Диата (74'), 2:3 Аксел Дисаси (90' +3)

Ювентус 1:1 Нант

1:0 Душан Влахович (13'), 1:1 Лудовик Блас (60')

Севиля 3:0 ПСВ Айндховен

1:0 Юсеф Ен-Несири (45' +2), 2:0 Лукас Окампос (50'), 3:0 Неманя Гудел (55')

Спортинг Лисабон 1:1 Мидтиланд

0:1 Емам Ашур (77'), 1:1 Себастиан Коатес (90' +4)