Жесток екшън, дъжд от голове и драма в плейофния кръг на Лига Европа

5865 0

Много драма, емоции и голове - така с няколко може да бъде описан вторият кръг от плейофния етап на Лига Европа. Вторият по сила европейски клубен турнир не остави двубой без поне едно попадение, което бе истинска наслада за неутралните фенове.

Безспорно, най-очакваният мач от турнира бе този между Манчестър Юнайтед и Барселона. Двата тима излязоха в реванш помежду си на "Олд Трафорд" след головото равенство и 2:2 в първата им среща. Каталунците поведоха с гол от дузпа на Роберт Левандовски в 18-ата минута, но допуснаха пълен обрат. Неговото начало даде Фред с попадение 2 минути след подновяването на играта, а крайното 2:1 оформи Антони в 73-ата минута. Ето как протече двубоят между Манчестър Юнайтед и Барселона (ВИДЕО)

Също много погледи върху себе си прикова реваншът между Нант и Ювентус. Там обаче нещата изглеждаха доста по-категорично в полза на "бианконерите". Италианският гранд записа класическа победа с 3:0 над френския си съперник, а големият герой беше Анхел ди Мария. 35-годишният нападател "избухна" с хеттрик и гол-шедьовър. Вижте как премина срещата на Нант с Ювентус (ВИДЕО)

За разлика от първия мач, Рома на Жозе Моуриньо не се затрудни особено с РБ Лайпциг у дома, за да обърне нещата в своя полза. Пред препълнения "Олимпико" "вълците" наваксаха изоставането си от 1 гол от първия кръг за успех с 2:0. В голмайстори за тима, воден от "специалния", се превърнаха Андреа Белоти (33') и Пауло Дибала (40').

Всички осем срещи в Лига Европа

19:45 ч., Мидтиланд 0:4 Спортинг Лисабон (1:1)

0:1 Себастиан Коатес (21'), 0:2 Педро Гончалвеш (50'), 0:3 Педро Гончалвеш (77'), 0:4 Стефан Гартенман (автогол 85')

19:45 ч., Монако 2:3 (3:5 от дузпи) Байер Леверкузен (3:2)

0:1 Флориан Вирц (13'), 1:1 Бен Йедер (д. 19'), 1:2 Есекиел Паласиос (21'), 1:3 Амин Адли (58'), 2:3 Бреел Емболо (84')

19:45 ч., Нант 0:3 Ювентус (1:1)

0:1 Ди Мария (5'), 0:2 Ди Мария (д. 20'), 0:3 Ди Мария (78')

19:45 ч., ПСВ 2:0 Севиля (0:3)

1:0 Люк де Йонг (77'), Люк де Йонг (81')

22:00 ч., Манчестър Юнайтед 2:1 Барселона (2:2)

0:1 Роберт Левандовски (д. 18'), 1:1 Фред (47'), 2:1 Антони (73')

22:00 ч., Рен 2:1 (4:5 от дузпи) Шахтьор Донецк (1:2)

1:0 Токо Екамби (52'), 2:0 Ибрахим Салах (106'), 2:1 Жануел Белосиан (автогол 119')

22:00 ч., Рома 2:0 РБ Залцбург (0:1)

1:0 Андреа Белоти (33'), 2:0 Пауло Дибала (40')

22:00 ч., Унион Берлин 3:1 Аякс (0:0)

1:0 Робин Кнохе (д. 20'), 2:0 Йосип Юранович (44'), 2:1 Мохамед Кудус (47'), Данило Докхи (50')

*В скоби са показани резултатите от първите мачове!