Реал Сосиедад не остави шансове на ПСВ и им взе мястото в Лига Европа

1592 0

Испанският гранд Реал Сосиедад победи нидерландския ПСВ Айндховен с 3:0 като домакин в последен мач от групите на Лига Европа и се класира за елиминациите на турнира. Сосиедад измести от втората позиция в групата именно ПСВ, който ще се задоволи с участие в Лигата на конференциите.

Домакините откриха резултата в края на първата част, когато Микел Оярсабал се разписа от дузпа. През втората част отново Оярсабал се разписа, за да удвои преднината на своя отбор в 62-ата минута. В продължението на мача Александър Сьорлот оформи крайното 3:0.

Така Сосиедад завършва втори в група В с актив от 9 точки - с една повече от третия ПСВ. Първи в групата се нареди Монако с 12 пункта, който в последния си мач направи "хикс" с Щурм, който завърши на последното четвърто място с 2 точки.