Историята е пренаписана: Лига Европа "блесна" пред Шампионска лига с... интрига

1801 0

Дълго време Лига Европа бе подценяван за сметка на най-престижния клубен турнир Шампионска лига (а и все още е от мнозина). С тазгодишния финал обаче втората по сила европейска надпревара за клубове намери с какво да "блесне" пред състезанието за Ушатата.

За това допринесоха Рома и Севиля. След като Пауло Дибала бе открил резултата през първото полувреме, паритетът бе възстановен през втората част след автогол на Джанлука Манчини. Така се стигна до две продължения от по 15 минути.

Зрелище: Три поредни финала в Лига Европа приключват след дузпи

В тях обаче повече попадения не паднаха, а играта бе често накъсвана. Така развръзката във финала в Лига Европа идва след възможно най-драматичния начин - изпълнения на дузпи. И то за трета поредна година.

През сезон 2020/21 Виляреал и Манчестър Юнайтед също завършват при равенство 1:1 в редовното време, а в продълженията не падат повече голове. В крайна сметка "жълтата подводница" триумфира след епична битка с дузпи.

През миналата кампания се случи напълно идентична ситуация в редовното време - 1:1 между Айнтрахт Франкфурт и Глазгоу Рейнджърс. Без попадения в продълженията. И триумф след дузпи - за германския отбор.

Така за първи път в историята на Лига Европа цели три поредни финала приключват след дузпи. Фактор, който категорично показва далеч по-голяма интрига във финалите, отколкото тези в Шампионска лига от последните години.

В същото време пък по куриозен начин бе прекратен изумителен рекорд на Жозе Моуриньо в Европа - от негов "вълк" (ВИДЕО).