Фейенорд си го върна на Рома за изгубения трофей, но шансовете остават (ВИДЕО)

2377 0

Фейенорд даде успешно начало на четвъртфиналите в Лига Европа, след като се наложи с 1:0 при домакинството си на Рома. По този начин насред Ротердам бе изкован реванш за поражението по време на финала на Лигата на конференциите в края на миналия сезон.

Така нидерландският гранд записа първа победа в съперничеството между двата тима, което датира от 2015 г. и оттогава насам Рома бе печелил две срещи, а една завърши наравно.

В герой за домакините се превърна Матс Вифер, който разстреля от дистанция Руи Патрисио след добро центриране на Идриси в 54-тата минута.

Един от забележителните моменти бе пропускът от дузпа на Пелегрини в заключителните минути на първата част, когато италианецът стреля в левия страничен стълб.

През втората част гостите имаха своите възможности, но така и не успяха да създадат толкова чисти положения. "Вълците" обаче запазиха шансове за реванша, който е след седмица на "Олимпико" и възпитаниците на Моуриньо ще търсят трети успех срещу съперника.

Следете всички мачове от Лига на конференциите НА ЖИВО със SportLive.bg!