Ювентус надделя с 3:0 над Сампдория при дебюта на Андреа Пирло, Роналдо с гол

2041 0

Ювентус започна успешно походът си към 10-а поредна титла на Италия, след като победи с 3:0 Сампдория в мач от първия кръг на италианската Серия А. В титулярния състав на Андреа Пирло при официалния му дебют попаднаха любопитни имена като Деян Кулушевски, Уестън МакКени и Джанлука Фработа.

Шампионите поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Кристиано Роналдо тръгна на пробив, но топката му бе отнета, след което Деян Кулушевски с едно докосване и техничен удар не остави шансове на противниковия страж.

В 79-ата минута "бианконерите" удвоиха своя аванс чрез Леонардо Бонучи. Централният бранител се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Сампдория и успя с крак да бутне топката във вратата.

Точно 10 минути по-късно дойде времето и на мегазвездата Кристиано Роналдо. Португалецът започна сезона с гол, след като бе извезден от Аарън Рамзи и стреля мощно от позиция леко встрани от вратата.