Милан изпуска върха след кошмарен за тях мач на "Джузепе Меаца"

1716 0

Устременият към титлата в Серия А Милан се препъна много лошо в обитателя на долната половина на таблицата Сасуоло в мач от 14-ия кръг на италианското първенство. "Росонерите" загубиха с 1:3 на "Джузепе Меаца" и може да изостанат на 3 точки от върха, ако Наполи победи Лацио тази вечер.

Двубоят днес беше кошмарен за гранда от Милано, като освен че загуби на свой терен, той си отбеляза и автогол чрез Симон Кяер и получи червен картон чрез капитана Алесио Романьоли. Единственото попадение за домакините в мача отбеляза именно той.

Двубоят започна добре за домакините, които наложиха натиск и успяха да поведат в 21', когато след центриране от корнер капитанът Алесио Романьоли се разписа с глава. Само три минути по-късно Скамака изравни за гостите със страхотен шут от голяма дистанция.
В 33' "росонерите" не успяха да изчистят топката след корнер и тя стигна до Скамака, чийто удар беше избит, но кълбото рикошира в Кяер и влезе във вратата за пълен обрат в срещата. В 66' след грешки на Кесие и Тонали Берарди успя да се освободи от Романьоли и да мушне топката между краката на Менян за 3:1.
В 77-ата минута Романьоли, като последен в отбрана за Милан, повали пред наказателното си поле Грегоар Дефрел, заради което беше изгонен с директен червен картон. Така "росонерите" са втори в класирането с равен брой точки с лидера Наполи, но и с мач повече. Сасуоло се вдигна до 12-ата позиция с 18 спечелени точки.