Милан и Наполи поделиха точките на "Сан Паоло"

973 0

Наполи и Милан поделиха точките след равенство 2:2 пред празните трибуни на "Сан Паоло“ в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините започнаха по-добре срещата, но се оказаха в ролята на догонващи след точната интервенция на Тео Ернандес в 20-ата минута. Натискът на неаполитанци даде резултат и четвърт час по-късно Джовани Ди Лоренцо възстанови паритета. Възпитаниците на Дженаро Гатузо, който се изправи срещу бившия си отбор, владееха инициативата и след точно час игра Дрис Мертенс направи обрата пълен след асистенция на Хосе Кайехон.

Въпреки добрата си игра, Наполи инкасира изравнителен гол, реализиран от Франк Кесие от дузпа в 73-ата минута. В края на срещата Алексис Салемакерс си изкара бързо два жълти картона и пое преждевременно към съблекалнята на "росонерите“. Точката остави Наполи на две пред Милан в борбата за място в евротурнирите догодина. В следващите си мачове Милан приема у дома Парма, докато Наполи гостува на Болоня. Останалите резултати:

Каляри – Лече 0:0

Фиорентина – Верона 1:1

Парма – Болоня 2:2

Удинезе – Сампдория 1:3.