Маурицио Сари обясни как Ювентус загуби срещу Удинезе и пропусна да спечели титлата

1316 0

Треньорът на Ювентус Маурицио Сари коментира загубата от Удинезе с 1:2, която лиши "бианконерите" от възможността да спечелят титлата от Серия А още тогава. С 3-те точки те щяха да са недостижими лидери на върха 3 двубоя преди края на сезона.

"Губим организацията в играта. Имахме добро първо полувреме, но след като получихме изравнителния гол, се хвърлихме да търсим победата на всяка цена, което доведе до дезорганизация и до проблеми в нашата играта. Желанието ни задължително да спечелим, доведе до гола на съперника в 93-ата минута.

Трудно е да намеря правилния баланс, всички в отбора са изморени. Това е и причината да не сме достатъчно агресивни, но аз смятам, че в момента организацията е по-важна от агресията. Сякаш става дума повече за психическа, отколкото за физическа умора. Трябва да си вземем поука и да си върнем формата" - сподели Сари. А наскоро се появи информация, че Почетино е приел да поеме Ювентус.