Жозе Моуриньо е губил само още един мач като този с Ювентус

1985 0

Рома на Жозе Моуриньо допусна обрат от Ювентус в дербито от 21-вия кръг на Серия А. Римляните водеха до 70-ата минута с 3:1, но въпреки това загубиха с 3:4. Такъв обрат Специалния допуска за втори път в кариерата си.

През януари 2015 г. в четвъртия кръг на ФА Къп Челси водеше на Бредфорд с 2:0 към 41-ата минута. След това лондончани допускат цели 4 попадения в своята врата и за всеобща изненада отпадат от турнира.

Тези две загуби с обрати след два гола преднина са записани в общо 1024 двубоя. Освен това въпросните двубои са единствените случаи в 502-те мача на Моуриньо като домакин, в които тимът му допуска 4 гола.