Моуриньо спрял тифозите на Рома да обиждат расистки Златан Ибрахимович

Снимка: Gulliver/GettyImages

1581 0

Жозе Моуриньо е принудил феновете на Рома да преустановят расистка песен, която е целяла да обиди звездата на Милан – Златан Ибрахимович.

Инцидентът се случи през второто полувреме минути преди Рафаел Леао да вкара третия гол за Милан при успеха с 3:1 над „римските вълци“.

По информации на DAZN Моуриньо е отправил жестове към секцията с феновете на Рома и е принудил привържениците да спрат веднага расистката песен.

Ибра започна мача с Рома от пейката, но влезе през второто полувреме и дори се отчете с асистенция за третия гол на Леао.

Моуриньо пък води Ибрахимович в Интер през 2008/09, но нападателят напусна „нерадзурите“ през 2009-а година и отиде в Барселона в разменна сделка за Самуел Ето’о.

Шведският нападател пък се завърна в Милан за втори път през януари 2020-а година, а през тази кампания има седем гола в 15 срещи за гранда от Серия А.