Христов и бивш играч на Левски с участие при успеха на Специя в регионално дерби на Ботуша

2658 0

Националът на България Петко Христов взе дейно участие при успеха на Специя в едно от месните дербита на Ботуша. Той влезе в игра в 71-ата минута при победата с 2:1 над Сампдория в дербито на Лигурия, част от седмия кръг на Серия А.

Появата на родния бранител до голяма степен се съвпадна и с крайния успех на съотборниците му, реализирали победното попадение минути след включването му в игра.

Анголският нападател Мбала Нзола отбеляза победния гол за Специя, а дейно участие в акцията за попадението взе бившият халф на Левски, Локомотив Пловдив и Черно море – Мехди Бурабия, който подаде на десния фланг, откъдето Холм центрира за гола на Нзола.

Победителите се наложи да обръщат резултата, след като гостите откриха в 11-тата минута чрез Абделхамид Сабири, но само минута по-късно Мурийо си вкара автогол и върна равенството.

Победа е втора за Специя през сезона и с нея тимът се изкачи на 10-о място във временното класиране с 8 точки. Сампдория остава на предпоследната позиция с 2 точки.